Na trh míří nová česká whisky Prádlo

Kategorie: NÁPOJE, Alkohol

Všechno má svůj čas a ty nejlepší věci musí pořádně dozrát. Ten správný čas právě nadešel pro novou českou whisky. Jmenuje se Prádlo a STOCK Plzeň – Božkov ji nově zařazuje vedle svých prémiových distribučních značek. Na trh uvádí unikátní desetiletou whisky, dále osmnáctiletou a limitovanou edici třicetileté.

Prádlo je česká single malt whisky vyrobená s důrazem na lokálnost, poctivou řemeslnou práci a osvědčené postupy.

Whisky nese název podle vesnice Prádlo, kde se nachází jedna z nejdéle fungujících palíren whisky v České republice. Historie výroby whisky v západočeském Prádle sahá do roku 1976, kdy Češi nemohli do Skotska na zkušenou a museli využít svou představivost a řemeslo k tomu, aby vyrobili whisky vlastní cestou.

Základ whisky Prádlo tvoří ten nejlepší český ječmen. Destiluje se výhradně po malých dávkách, nejprve v malé koloně, jež jí dodává svěží a příjemně aromatické tóny, poté v tradičních měděných kotlích, díky nimž získá plnou chuť a komplexní charakter. „Zrání probíhá v sudech z dubu zimního, které pro nás vyrábějí čeští bednáři. Jsou silně vypálené, a to včetně dna i víka. I díky nim má výsledná whisky příjemně nasládlé medové tóny s náznakem ořechů a koření,“ doplňuje Master Distiller Kristina Demelová.

Téměř všechno se v Prádle dělá ručně. Whisky se ručně stáčí, etiketuje i uzavírá. Veškerou péči obstarává sedmičlenný tým, v čele s Master Distiller Kristinou Demelovou. Jak sama ráda říká: „Já jsem v palírně vyrůstala. Život tady mě ovlivnil natolik, že jsem se vydala po stopách svého otce a kráčím v nich dodnes.“

Prádlo 10yo zrála v lokálně vyrobených silně vypálených sudech a dozrávala v sudech po portském. Vyznačuje se barvou lesního medu. Aroma je svěží a lehké, snoubí se v něm tóny letních jablek, perníčku a vanilky, ale také dubového dřeva. V lehce nasládlé chuti se projevují tóny skořice, hřebíčku a orientálního koření, cítit je v ní rovněž náznak dřeva. Komplexní závěr dává vyznít vanilce, vlašskému ořechu a zázvoru.

Prádlo 18yo je charakteristická svým aroma s tóny rozkvetlého ovocného sadu v kombinaci s hořkou čokoládou, medem a hřejivě kořeněnými tóny dubového dřeva. Chuť má krásně bohatou s tóny skořice, muškátového oříšku, madagaskarské vanilky, sevillských pomerančů a mírnou sladovou nasládlostí. V komplexním a dlouhém závěru přetrvává lehká kořenitost spolu s příjemnou sladovostí.

 Limitovaná edice

 Prádlo 30yo Velvet Revolution je limitovaná edice naší nejstarší a nejvybranější whisky zrající od doby významného milníku v historii našeho národa roku 1989.

Ve vůni nabízí náznak pomerančových květů v kombinaci s tóny medu a máslových hrušek, ale také muškátového oříšku a marcipánu. V chuti hřejivé tóny skořice, hřebíčku a čerstvě nakrájených jablek dokonale vyvažuje jemný náznak opáleného dubového dřeva. Závěr má dlouhý a jemný s přetrvávajícími tóny kořenitosti, svůdnou plností a komplexností.

 

 

 

 

 

 

Základní informace

Výrobce/distributorSTOCK Plzeň-Božkov s.r.o. Palírenská 641/2 32600 Plzeň-Božkov
ZnačkaPrádlo
WWWhttps://pradlodistillery.cz/
Gramáž / objem spotřebitelského balení0,7 l
Datum uvedení na český trh12/2023
Doporučená maloobchodní cena1569,- Kč

Produktové varianty

Prádlo 10yo
Prádlo 18yo
Prádlo 30yo Velvet Revolution

GOU!

Danone a.s., V parku 2294/2 148 00, Praha 4, Chodov

Zlatý Bažant – vánoční sixpack

Heineken Česká republika, a.s.

Astoria Honor Rosé Venezia

Brazzale Moravia a.s. Tři Dvory 98, 784 01 Litovel

Limitovaná edice Captain Morgan Gingerbread

STOCK Plzeň-Božkov s.r.o. Palírenská 641/2 32600 Plzeň-Božkov

Legendario Ronssé Punch au Rhum

STOCK Plzeň-Božkov s.r.o. Palírenská 641/2 32600 Plzeň-Božkov

Baileys Apple Pie

STOCK Plzeň-Božkov s.r.o. Palírenská 641/2 32600 Plzeň-Božkov