Novinkám na rumovém trhu zavelí El General

Kategorie: NÁPOJE, Alkohol

STOCK Plzeň-Božkov rozšiřuje nabídku prémiových lihovin. Vedle svých distribučních značek zařazuje nový prémiový rum z Venezuely zrající v dubových sudech dlouhých patnáct let. Jedinečnosti tohoto kvalitního rumu odpovídá i jméno, které nese – El General.

El General je doma v srdci Venezuely, kde dávají ideální podmínky pro růst cukrové třtiny tomuto rumu jeho jedinečný chuťový charakter. Vzniká pod dohledem zkušených tzv. „maestro roneros“ rodinné palírny Destilería Sofa, kteří mají na starosti celý proces výroby rumu, od výběru nejkvalitnější cukrové třtiny až po destilaci, a nakonec dozrávání v sudech. Jejich řemeslný um a vášeň potřebné k vytváření těch nejlepších rumů se zrcadlí v samotném El Generalovi. Jeho základ tvoří melasa připravená výhradně z místní cukrové třtiny, vypěstované na území ohraničeném pohořím Andy, řekou Orinoko a Karibským mořem. Destiluje se v kolonovém destilačním přístroji a poté se ukládá k odpočinku do sudů z amerického dubu, jež předtím sloužily ke staření bourbonu. Před ručním plněním do lahví zraje dlouhých patnáct let, což mu propůjčuje jemnost a komplexní chuťový profil.

Nový rum v portfoliu společnosti STOCK Plzeň-Božkov svým názvem odkazuje na jednu z nejvýraznějších osobností venezuelské historie. „Inspirací se stal generál Simón Bolívar, jenž pro Venezuelu vybojoval nezávislost. El General tak vzdává hold jeho odkazu a hodnotám, které reprezentuje,“ objasňuje senior brand managerka společnosti STOCK Kateřina Kolomá a pokračuje: „Současně je také ukázkou dovedností, které jsou vlastní i každému dobrému generálovi – mám na mysli mistrovskou kombinaci podmínek a zkušeností, kterou maestro roneros při tvorbě rumu El General jednoznačně prokázali.“ Na svou historickou předlohu El General odkazuje rovněž designem. Originální vzhled láhve barevností etikety a některými designovými prvky připomíná uniformu, v níž je Simón Bolívar na dobových i pozdějších malbách zobrazován.

El General je určený všem milovníkům prémiového rumu, kteří rádi objevují nové chutě. Ve sklence je potěší už svou tmavě jantarovou barvou a příjemnou vůní s nádechem marcipánu a tóny exotického ovoce, ale také hořké čokolády a nugátu. Rovněž v ústech jim nabídne náznak nugátu, tentokrát ovšem spolu s medem, kokosem a banány. V závěru se do popředí proderou tóny hořké čokolády a para ořechu. S ohledem na jeho charakter, plné tělo a komplexní chuť si tento super-prémiový rum nejlépe vychutnáte samotný, může se ale samozřejmě stát také součástí některého z klasických koktejlů.

Základní informace

Výrobce/distributorSTOCK Plzeň-Božkov s.r.o. Palírenská 641/2 32600 Plzeň-Božkov
ZnačkaEl General
WWWhttps://www.stockspirits.com/
Gramáž / objem spotřebitelského balení0,7 l
Datum uvedení na český trh12/2023
Doporučená maloobchodní cena999 Kč

Kofola Med osladí vánoční svátky

Kofola Československo a.s. Nad Porubkou 2278/31a 708 00 Ostrava - Poruba

Mattoni Esence

Mattoni 1873 a.s.

TOMA Ananas-kokos

Mattoni 1873, a.s. Horova 3, 360 21 Karlovy Vary

Do kategorie třtinových rumů vstupuje novinka Ron de Azur

STOCK Plzeň-Božkov s.r.o. Palírenská 641/2 32600 Plzeň-Božkov

Legendario Ronssé Punch au Rhum

STOCK Plzeň-Božkov s.r.o. Palírenská 641/2 32600 Plzeň-Božkov

Ochutnejte všechny barvy Kuby s novým rumem Legendario Añejo Oro

STOCK Plzeň-Božkov s.r.o. Palírenská 641/2 32600 Plzeň-Božkov