Prémiový gin značky Roku

Kategorie: NÁPOJE, Alkohol

Jednoduchost hýbe aktuálními trendy a odráží se i v barmanském světě. Souvisí to nejen s nedostatkem barového personálu, ale i s posunem k servírování jiných typů drinků. Trendem je připravit sofistikované drinky a komplikovanější ingredience předem tak, aby mohli barmani věnovat více času a pozornosti samotnému hostovi.

 

Jednoduché a originální drinky. To je to, co momentálně poutá velkou pozornost a zájem. Právě v jednoduchém drinku vynikne samotná dokonalost ROKU Ginu. Konzument si navíc začne více všímat jindy přehlížených detailů, kterými jsou například led a způsob sestavení drinku. Přitom právě ony rozhodují o tom, zda během lahodného vychutnávání vyhodnotíme servírovaný drink jako dobrý nebo vynikající. 

Prémiový gin značky Roku v sobě snoubí atributy japonské kultury a přináší výjimečný chuťový požitek. Roku, v překladu „šest“, ve své precizně vyladěné hexagonální lahvi ukrývá v chuti a vůni vzácnou příměs šesti japonských botanicals a vyzdvihuje prvky japonské řemeslnosti.

Japonsko věnuje výrobě alkoholu vysokou pozornost a péči, a proto v této zemi vznikají například jedny z nejvyhlášenějších whisky světa. Japonskou whisky světu jako první nabídl destilatérský dům Suntory v Ósace, odkud pochází i řemeslně vyráběný gin Roku. Na trh byl poprvé uveden roku 2017 a nyní se dostává i do českých barů a restaurací. Kvalita tkví především v jedinečně tekutině, ale za pozornost stojí i design lahve, v němž jsou otisknuty neopomenutelné symboly Japonska a jehož etiketa je vyráběna z tradičního japonského papíru washi.

Chuť a vůně

Gin Roku obsahuje směs 6 exotických botanicals – rostlin, které jsou typické pro Japonsko a které nenajdete takto pohromadě v žádném jiném ginu na světě. Rostliny se sbírají na vrcholu své sezóny, tedy v období s nejideálnějšími podmínkami pro vyniknutí jejich silic v chuti a vůni ginu.

Na jaře se sbírají květy sakury, které do ginu vnášejí jemnou nasládlost a květinový nádech. Po odkvětu se zaměřuje sběr na lístky sakury, v nichž je patrná lehká hořčina. Během léta a na podzim se sklízejí lístky zeleného čaje Sencha a Gyokuro s charakterem travnatých tónů a bylin. Zimní období patří výběru kvalitních plodů pepře Sansho a citrusů Yuzu, z nichž se používá kůra, vnášející do ginu citrusovou svěžest.

Design lahve                                                                                                                                                                  

Znak číslice 6 včetně dalších ručně kreslených prvků lahve a klíčových vizuálů jsou dílem uznávaných japonských řemeslných výrobců kimon Chiso.

Servírování a food pairing

Servírovací rituál Roku podporuje přirozenou chuť a vůni použitých rostlin.

Nejlépe si ho vychutnáte namíchaný ve sklenici ledu typu highball s kvalitním tonikem a 6 proužky zázvoru.

Z jídla se doporučuje podávat Roku gin k: Sashimi, grilovaným krevetám, polévce miso a oden. Chuť skvěle ladí k čaji matcha, jako sladkou tečku ideálně servírujte zmrzlinu s čajem matcha nebo matcha cheesecake.

ROKU gin

Japonský řemeslný gin s vyváženou kombinací 6 exotickými botanicals, typických pro zemi vycházejícího slunce, nabízí mimořádný zážitek z pití. Design lahve zdobí ručně kreslené japonské znaky na tradičním papíru Washi. Doporučené servírování s šesti proužky zázvoru a kvalitním tonikem podpoří jeho přirozenou citrusovou chuť s lehkým pepřovým závěrem.

Základní informace

Výrobce/distributorSTOCK Plzeň-Božkov s.r.o. Palírenská 641/2 32600 Plzeň-Božkov
ZnačkaGin Roku
WWWHttp://www.stock.cz
Gramáž / objem spotřebitelského balení0,7 l
Datum uvedení na český trh5/2022
Doporučená maloobchodní cena699,- Kč

Coco Aloha – Kokosové drinky s ovocem

Maresi Foodbroker, s.r.o. Hradešínská 1932/60 101 00 Praha - Vinohrady

Schweppes novinka Pink tonic

Mattoni 1873, a.s. Horova 3, 360 21 Karlovy Vary

Piva Smíchovského výběru

Pivovary Staropramen s.r.o. Nádražní 84 150 00 Praha 5

Baileys Original Irish Cream vánoční edice

STOCK Plzeň-Božkov s.r.o. Palírenská 641/2 32600 Plzeň-Božkov

Legendario Ronssé Punch au Rhum

STOCK Plzeň-Božkov s.r.o. Palírenská 641/2 32600 Plzeň-Božkov

Božkov Bylinný likér

STOCK Plzeň-Božkov s.r.o. Palírenská 641/2 32600 Plzeň-Božkov