Nová whisky Stará žitná myslivecká Selection

Kategorie: NÁPOJE, Alkohol

Tato žitná whisky má typicky nasládlou vůni po čerstvě posečeném žitu a také komplexní, jemnou chuť s jemnými ovocnými tóny a s hřejivým dozvukem vanilky. O její kvalitu pečuje blend master Roman Petruš. Dohlíží nad každým dubovým sudem uloženým hluboko v prostějovském sklepení, kde žitný destilát dozrává. „První čtyři roky uzrává žitný destilát do jemnosti a ovocné chuti. Pouze osobně vybrané sudy pak ještě dozrávají další tři roky, čímž Selection nabývá na komplexitě a plně se rozvine její jedinečnost. Zakulacené klenby prostějovských sklepů a specifický atmosférický tlak navíc udržují ideální mikroklima. To spolu s dubovým dřevem krásně ovlivňuje chuť destilátu a tříbí ji,“ líčí blend master Roman Petruš.

Nová whisky Selection si získala i oblíbeného českého herce Jiřího Bartošku, který se stal její tváří. Starou žitnou mysliveckou si oblíbil už v době svého mládí. „Poprvé jsem ji ochutnal v Ústí nad Labem v roce 1973, kam jsme přijeli na generálku Balaďovy krásný inscenace Středoletní noci sen. A právě tam nás dramaturg Ota Roubínek zlanařil za panáka myslivce,“ říká Jiří Bartoška. To vše následně vyústilo i v angažmá a dlouholetou přízeň tomuto legendárnímu whiskovému nápoji.

Čtyři vlastnosti, tři chladicí kostky

Sedm roků, během nichž whisky Stará žitná myslivecká Selection zraje, se projevuje i v rituálu 4 + 3, během kterého by se měla správně vychutnávat. „V každém ze čtyř doušků se projevuje jiná vlastnost této whisky – od umění řemesla našich palírníků přes ovocné tóny, jemnost a smyslnost až po závěrečné vyrovnání chutí,“ popisuje Petruš. Rituál doplňují tři chladicí kamenné kostky, na nichž by se prostějovská whisky Selection měla ideálně podávat. Na rozdíl od ledu zachovají kamenné kostky původní originální chuť destilátu a neředí ho rozpuštěnou vodou,“ dodává Rajdl.

Základní informace

Výrobce/distributorPalírna U Zeleného stromu a.s. Drážďanská 14/84 400 07 Ústí nad Labem
Značka
WWWhttps://staramyslivecka.cz/legenda/
Gramáž / objem spotřebitelského balení0,7 l
Datum uvedení na český trh12/2020
Doporučená maloobchodní cena599 Kč

Birell bezlepkový

Plzeňský Prazdroj, a.s. Ovocný trh 1096/8 110 00 Praha, Staré Město

Targa Florio – nová řada prémiových toniků připomíná legendární Elišku Junkovou

Kofola Československo a.s. Nad Porubkou 2278/31a 708 00 Ostrava - Poruba

Mazagrande

Tchibo Praha, spol. s r.o. Želetavská 1449/9 140 00 Praha 4

MOKO rum

Palírna U Zeleného stromu a.s. Drážďanská 14/84 400 07 Ústí nad Labem

Hanácká vodka

Palírna U Zeleného stromu a.s. Drážďanská 14/84 400 07 Ústí nad Labem

Značka Heffron vzdává svou limitkou poctu českým letcům RAF – Heffron 5YO Rum

Palírna U Zeleného stromu a.s. Drážďanská 14/84 400 07 Ústí nad Labem