Cool nová příchuť Rybíz a limetka

Kategorie: NÁPOJE, Pivo a pivní nápoje

Ovocné pivní mixy zažívají v posledních letech renesanci. Stále oblíbenější je nealko verze, u které značka Cool, jedna z nejvyhledávanějších na trhu, zaznamenala v loňském roce ještě dynamičtější růst, a to o 32,9 %.  Na rostoucí oblibu mixu nealkoholického piva a ovocné šťávy reaguje značka Cool novou příchutí Rybíz a limetka i uvedením celého portfolia ve verzi s obsahem alkoholu 0,0 % obj.

 V roce 2011 vstoupila značka Cool na trh s alkoholickou variantou a založila novou úspěšnou kategorii pivních mixů. Letošní novinkou reaguje na změnu v chování konzumentů v posledních letních sezonách, kdy výrazně rostla poptávka po nealko variantách. „Již několik let je nejprodávanější variantou grep. Přesto vnímáme, že velká část konzumentů ráda experimentuje a zkouší nové příchutě. To se nám potvrdilo i loni
u příchutě Malina a borůvka,“
vysvětluje důvody uvedení nové příchutě manažerka značky Katarína Košťáliková a dodává, že dalším zřejmým trendem ve spotřebitelském chování je rostoucí preference nealkoholických variant.

Z toho důvodu přichází značka na trh s variantou 0,0 % obj. alkoholu u všech příchutí nealko portfolia. „S ohledem na aktivnější životní styl se spotřebitelé u ochucených nápojů čím dál více zajímají o jejich energetickou hodnotu. Vedle absence konzervantů a umělých barviv je uvedení verze s obsahem alkoholu 0,0 % obj. další krok, abychom vyšli vstříc jejich potřebám,“ uvádí Košťáliková s tím, že novinka bude mít pouze 18 kcal na 100 ml, což bude zřejmé i na přední straně obalu.

Základní informace

Výrobce/distributorPivovary Staropramen s.r.o. Nádražní 84 150 00 Praha 5
ZnačkaCool
WWWhttps://www.staropramencool.cz/
Gramáž / objem spotřebitelského balení0,5 l
Datum uvedení na český trh5/2021

COCOXIM 100% Pure 1000 ml

Cyto Life s.r.o.

Holba polotmavá 11

Pivovar Holba, a.s. Pivovarská 261 788 33 Hanušovice

Toma Natura Neslazená

PEPSICO CZ, s. r. o. Kolbenova 50/150 190 00 Praha 9

Dvě nové příchutě Staropramen Cool

Pivovary Staropramen s.r.o. Nádražní 84 150 00 Praha 5

Stella Artois v nové lahvi

Pivovary Staropramen s.r.o. Nádražní 84 150 00 Praha 5

Piva Blue Moon Belgian White

Pivovary Staropramen s.r.o. Nádražní 84 150 00 Praha 5