Cool nová příchuť Rybíz a limetka

Kategorie: NÁPOJE, Pivo a pivní nápoje

Ovocné pivní mixy zažívají v posledních letech renesanci. Stále oblíbenější je nealko verze, u které značka Cool, jedna z nejvyhledávanějších na trhu, zaznamenala v loňském roce ještě dynamičtější růst, a to o 32,9 %.  Na rostoucí oblibu mixu nealkoholického piva a ovocné šťávy reaguje značka Cool novou příchutí Rybíz a limetka i uvedením celého portfolia ve verzi s obsahem alkoholu 0,0 % obj.

 V roce 2011 vstoupila značka Cool na trh s alkoholickou variantou a založila novou úspěšnou kategorii pivních mixů. Letošní novinkou reaguje na změnu v chování konzumentů v posledních letních sezonách, kdy výrazně rostla poptávka po nealko variantách. „Již několik let je nejprodávanější variantou grep. Přesto vnímáme, že velká část konzumentů ráda experimentuje a zkouší nové příchutě. To se nám potvrdilo i loni
u příchutě Malina a borůvka,“
vysvětluje důvody uvedení nové příchutě manažerka značky Katarína Košťáliková a dodává, že dalším zřejmým trendem ve spotřebitelském chování je rostoucí preference nealkoholických variant.

Z toho důvodu přichází značka na trh s variantou 0,0 % obj. alkoholu u všech příchutí nealko portfolia. „S ohledem na aktivnější životní styl se spotřebitelé u ochucených nápojů čím dál více zajímají o jejich energetickou hodnotu. Vedle absence konzervantů a umělých barviv je uvedení verze s obsahem alkoholu 0,0 % obj. další krok, abychom vyšli vstříc jejich potřebám,“ uvádí Košťáliková s tím, že novinka bude mít pouze 18 kcal na 100 ml, což bude zřejmé i na přední straně obalu.

Základní informace

Výrobce/distributorPivovary Staropramen s.r.o. Nádražní 84 150 00 Praha 5
ZnačkaCool
WWWhttps://www.staropramencool.cz/
Gramáž / objem spotřebitelského balení0,5 l
Datum uvedení na český trh5/2021

Astoria Honor Rosé Venezia

Brazzale Moravia a.s. Tři Dvory 98, 784 01 Litovel

Birell bezlepkový

Plzeňský Prazdroj, a.s. Ovocný trh 1096/8 110 00 Praha, Staré Město

Rockstar Twister

Karlovarské minerální vody, a.s. Mariánské nám. 159/4 110 00 Praha 2

Piva Smíchovského výběru

Pivovary Staropramen s.r.o. Nádražní 84 150 00 Praha 5

Piva Blue Moon Belgian White

Pivovary Staropramen s.r.o. Nádražní 84 150 00 Praha 5

Staropramen 10 oslavuje legendární počin sládka Trnky

Pivovary Staropramen s.r.o. Nádražní 84 150 00 Praha 5