Značka Heffron vzdává svou limitkou poctu českým letcům RAF – Heffron 5YO Rum

Kategorie: NÁPOJE, Alkohol

Již počtvrté vzdává značka Heffron poctu české odvaze. Tentokrát se na etiketách limitované edice Heffron 5YO Rum z Palírny U Zeleného stromu objeví čeští letci Karel Kuttelwascher, Josef František a Alois Vašátko, kteří sloužili v jednotkách britské Royal Air Force během druhé světové války.

Značka Heffron má odvahu zakořeněnou v samotném svém zrodu. Vznikla na počest statečnosti a boje za svobodu československých legionářů a nese jméno poslední lodi vezoucí legionáře z Vladivostoku přes Panamu až do Evropy. Jejím základem je panamský rum, odkazující právě na dlouhé putování československých legionářů přes Tichý a Atlantský oceán.

Odvahu je dobré si připomínat

Již počtvrté přichází značka Heffron z Palírny U Zeleného stromu s limitovanou sběratelskou edicí prémiového pětiletého rumu Heffron 5YO Rum s lahodnou a zároveň výraznou chutí. Tentokrát se na etiketách objeví medailonky českých letců Karla Kuttelwaschera, Josefa Františka a Aloise Vašátka, kteří se se svými počty sestřelených německých letadel stali nejúspěšnějšími českými letci v jednotkách RAF a sehráli tak důležitou roli v boji proti nacismu.

„Odvahu bojovat za správnou věc je dobré si připomínat i v dnešní době, proto jsme rádi, že jsme se mohli při tvorbě limitované edice Heffron opět spojit s Československou obcí legionářskou a společně vybrali jména odvážných hrdinů, kteří bojovali ve druhé světové válce za svobodu a spravedlnost,“ říká brand manažer značky Jan Sedláček.

 

„Již od začátku naší spolupráce jsme rádi, že se díky značce Heffron dostávají do povědomí široké veřejnosti jména našich hrdinů. Jména mužů, jako byli Karel Kuttelwascher, Josef František a Alois Vašátko, kteří mohou být i dnes vzorem pro další generace. Jsem rád, že i takto můžeme vzdát čest jejich památce,“ říká Jiří Charfreitag, vedoucí Muzea čs. legií.

Heffron 5YO Rum Bourbon Cask

Pravý panamský rum, jehož každá kapka zrála minimálně po dobu pěti let v pečlivě vybraných sudech po bourbonu nejprve v panamské destilérce a později v hlubokých sklepích prostějovské Palírny U Zeleného stromu, má jedinečný charakter. Při ochutnání v něm nejprve ucítíte drobnou nasládlost s náznakem vanilky a karamelu a následně chuť dřevitých tónů a dozvuky tropického ovoce.

Každá varianta limitované etikety Heffron 5YO Rum bude vyrobena v počtu 10 000 kusů a k dostání bude od 15. 6. 2023 v prodejnách Albert, Billa, Globus, Kaufland, Lidl, Tesco, Penny a v e-shopech.

 

Základní informace

Výrobce/distributorPalírna U Zeleného stromu a.s. Drážďanská 14/84 400 07 Ústí nad Labem
ZnačkaHeffron 5YO Rum Bourbon Cask
WWWhttps://rumheffron.cz/
Gramáž / objem spotřebitelského balení0,5 - 0,7 l
Datum uvedení na český trh6/2023

Bohemsca bio limonády

Snowball s.r.o. Pod Pekařkou 1089/3 170 00 Praha

Kofola MéněVíce s nižším obsahem cukru

Kofola Československo a.s. Nad Porubkou 2278/31a 708 00 Ostrava - Poruba

Čirá meruňkovice Distillery Kleiner

Palírna U zeleného stromu a. s., Drážďanská 14/84 Ústí nad Labem, 400 07

Limitovaná designérská etiketa Staré žitné myslivecké Selection

Palírna U Zeleného stromu a.s. Drážďanská 14/84 400 07 Ústí nad Labem

BLEND 42 VODKA se bude nově jmenovat B42V ECCENTRIC VODKA

Palírna U Zeleného stromu a.s. Drážďanská 14/84 400 07 Ústí nad Labem

Hanácká vodka

Palírna U Zeleného stromu a.s. Drážďanská 14/84 400 07 Ústí nad Labem