Rakytníkové vánoční dárky

Kategorie: KOLONIÁL, Džemy a marmelády, Čaje, Sirupy

Maximum biologicky aktivních látek v 100% rakytníkové šťávě

Chcete-li vytěžit maximum biologicky aktivních látek, které prospívají lidskému tělu, sáhněte po
100% rakytníkové šťávě. Obsahuje vysoké množství karotenoidů a provitamínu A. Mimo to je rakytník skvělým zdrojem snadno vstřebatelného vitamínu  C. Tato kombinace dělá ze 100% rakytníkové šťávy skvělého společníka pro chladné a náročné zimní dny, kdy se hodí posilovat imunitu před respiračními onemocněními všemi dostupnými prostředky. Mimo to ale v rakytníkové šťávě najdeme také vysoký obsah nenasycených mastných kyselin omega 3, 6, 7 a 9, které přispívají k redukci nejrůznějších zánětů. Oranžové plody tak při pravidelné konzumaci mohou poskytnout cennou vzpruhu pro kondici kardiovaskulárního systému. V rakytníku také najdeme jednu unikátní látku, jíž se může pochlubit jen tato rostlina – hippophein. Je nenahraditelný v boji proti stresu, pomáhá totiž doplnit serotonin, hormon štěstí. Jak poznáte skutečně kvalitní rakytníkovou šťávu? Olejová složka má tendenci se oddělovat od vodné. Tento jev je viditelný na první pohled a je zcela v pořádku. Rakytníkové plody, z nichž se šťáva lisuje, mají na svém povrchu poměrně hodně oleje. Ten je využíván v produkci nejrůznějších doplňků stravy. Nyní jej ale můžete konzumovat v jedné z nejpřirozenějších forem. Šťáva je velmi šetrně pasterována, aby si zachovala všechny své přirozené vlastnosti.

Pečený ovocný čaj s rakytníkem vás zahalí do sváteční atmosféry

Preferujete spíše něco sladkého a voňavého? Pokud toužíte po vjemech, které navodí sváteční atmosféru v jakémkoli ročním období, vyberte Pečený ovocný čaj s rakytníkem. Je plný lahodných ingrediencí. Základem je rakytník a další ovoce jako například švestky, hrušky či rebarbora. Celou kompozici doplňuje koření – badyán, vanilka a jiné – pečlivě namíchané v unikátním poměru. Servírovat jej můžete tradičně zalitý horkou vodou nebo z něj připravit například také vynikající punč.

Pro milovníky sladkých snídaní a slepovaného cukroví

Patří vaši blízcí mezi milovníky lívanců, vaflí a sladkých snídaní obecně? Podarujte je Rakytníkovým džemem z Vysočiny. Je vyráběn ručně a v jeho receptuře naleznete 50 % rakytníkového pyré. Hodí se do sladkých pokrmů – od máslového toustu, přes nejrůznější kaše až po palačinky. Má hladkou konzistenci a jasnou oranžovočervenou barvu, voní po ovoci a lásce k zemi. A pokud by se náhodou stalo, že i po vánočních svátcích budete potřebovat opět napéct slepované cukroví, vyměňte rybízovou marmeládu za rakytníkový džem. Můžete ho ale při vaření také přidávat do omáček či dresinků, výborně doplní tmavé maso a zvěřinu.

Míchané nápoje pod taktovkou rakytníkového sirupu

Jestliže si potrpíte na sladké nápoje, pak by pod vánočním stromečkem neměl chybět lahodný Rakytníkový sirup, který je vyráběn z čerstvě lisované rakytníkové šťávy. I když se jedná o sladkou dobrotu, má v sobě stále velké množství zdraví prospěšných látek. Nemizí karotenoidy ani provitamín A. Pořád je bohatý na některé vitamíny ze skupiny B, vitamín F, K a dále pak antioxidační flavonoidy, které chrání buňky před oxidačním stresem. Mimo to obsahuje také hippophein, který pomáhá bojovat proti psychickému stresu. Protože sirup obsahuje vysoké množství rakytníkové šťávy, lze u něj pozorovat sedlinu z olejové části. Proto sirup vždy před použitím pořádně protřepte. Výborně se pro svou osvěžující chuť hodí na přípravu domácích limonád i míchaných nápojů.

Bezové potěšení přináší příslib jara i do chladných dnů

Vysočina je proslulá mezemi porostlými bezovými keři, které poskytují neuvěřitelně voňavé květy. Bezové květy i plody patřily k pokladům lidového léčitelství a ve své příruční domácí lékárničce je mívala každá venkovská babička. Mají svůj význam při detoxikaci organismu, čištění krve, pomáhají vypořádat se s rýmou a chřipkou nebo ulehčit ledvinám a játrům. Tím se v LUKA, a.s. inspirovali při výrobě bezinkového sirupu, s nímž si můžete užít nejen lahodné nápoje všeho druhu, které budou během vánočních svátků přinášet do domácnosti také přísliby jarních dnů a osvěží vaše chuťové pohárky i tělo.

Základní informace

Výrobce/distributorLUKA, a.s.
Značka
WWWhttp://www.luka-as.cz/
Gramáž / objem spotřebitelského balení0,5 l
Datum uvedení na český trh11/2020
Doporučená maloobchodní cena49 - 125 Kč

Emco Super ořechy

Emco spol. s r. o. Türkova 2319/5b 149 00 Praha 4

Bonduelle Corn snack – zlatá kukuřice

BONDUELLE spol. s r.o. Hybernská 1009/24 110 00 Praha 2