Feel Eco – nové balení v Bag in Boxech

Kategorie: DROGERIE A KOSMETIKA

Feel Eco, značka přírodní drogerie a kosmetiky, přichází s první inovací ve snižování obsahu plastů v obalech svých výrobků a 15 l kanystry nahradila 10 l Bag in Boxy. Tento krok ušetří na stejné množství produktů 75 % plastu, 35 % hmotnosti obalů a oproti původnímu balení o 53 % sníží i uhlíkovou stopu. „Při výběru řešení pro velká balení přírodních produktů Feel Eco vycházíme z možností, které jsou na našem trhu aktuálně ty nejlepší, a snažíme se vybrat tu nejvhodnější s ohledem na naši filozofii, která je v souladu s přírodou a zdravím,“ říká Ivan Baťka, zakladatel Feel Eco.

Velká balení produktů a opakované doplňování obalů je jednou z cest, jak se pokusit snížit množství plastového odpadu. „Celá myšlenka našich nových Bag in Boxů je taková, že si zákazník může doplňovat produkty dle potřeby přímo v domácnosti. Nechtěli jsme se vydávat cestou stáčené drogerie v obchodech, ačkoli je to jistě jedna z forem, jak snížit produkci plastů. Vracení obalů zpět k výrobci a jejich opakované plnění totiž nemusí vždy být úplně ekonomické, ekologické, a hlavně dobré pro zdraví,“ vysvětluje Ivan Baťka.

Důvodem, je, že i v malé kapce vody ve vymytém obalu se mohou tvořit nebezpečné bakterie a plísně, které pak mohou poškodit produkt a následně i zdraví. Naopak díky Bag in Boxům eliminujeme část logistických úkonů, spotřebu velkého množství vody a energie pro dokonalé vymytí a vysušení obalu tak, aby nedocházelo ke znehodnocení doplněného produktu. „Věříme, že každý zákazník si snáze ohlídá přípravu obalu, aby domácí doplňování bylo pohodlné a hlavně bezpečné,“ dodává Ivan Baťka.

Všechna velká balení Feel Eco jsou vždy plně recyklovatelná. Bag-in-Box obsahuje papír i plast, ale oba materiály jsou samostatné části obalu. Dále pak u 5 litrových kanystrů je použitý jednodruhový plast, což je zásadní při procesu recyklace a jeho následném zpracování. Kritérium jednodruhovosti plastového materiálu je pro Feel Eco důležité i proto, že je na našem trhu podle Ekokomu aktuálně recyklováno pouze přibližně 25 % plastového odpadu a zbylých 75 % je spáleno jako tuhý odpad.

Obaly přírodních produktů Feel Eco také splňují kritéria certifikace Ecolabel, která mimo jiné stanovuje i pravidla pro objem plastu na velikost balení produktu. „Certifikace Ecolabel je pro naši značku zásadní, a proto jsme se rozhodli v současné době omezit malá 100 ml balení našich produktů a vybrat pro ně vhodnější variantu, která bude kritéria certifikace EU Ecolabel splňovat,“ dodává Ivan Baťka.

Základní informace

Výrobce/distributorFosfa a.s.
ZnačkaFeel Eco
WWWhttp://www.feeleco.com
Gramáž / objem spotřebitelského balení10 l
Datum uvedení na český trh9/2021

Frosch Hygienický čistič dětských potřeb a omyvatelných povrchů

Melitta ČR s.r.o., Radlická 1/19 150 00 Praha 5

Alterra Baby

Rossmann, spol. s r.o. Budova Gemini A Na Pankráci 1683/127 140 00 Praha 4

Pur Power Double Decruster

Henkel ČR, spol. s r. o. U Průhonu 10 170 04 Praha 6

FeelEco MAX odstraňovač skvrn

Fosfa a.s., Hraniční 268/120, 691 41 Břeclav – Poštorná

FeelEco Odstraňovač skvrn na praní

Fosfa a.s., Hraniční 268/120, 691 41 Břeclav – Poštorná