Doubleshot – Start Espresso

Kategorie: TEPLÉ NÁPOJE, Káva

Start je káva určená na espresso, kterou ocení hlavně milovníci tradičnějších chutí. Pražená je o něco tmavěji, než je v doubleshotu obvyklé, díky čemuž její silná a výrazná chuť vyniká i na domácích automatických a poloautomatických kávovarech. „Domácí přístroje totiž kávu často podextrahovávají, protože nejsou tak výkonné jako ty profesionální. Neudrží soustavný tlak a k tomu jejich mlýnky zpravidla nemelou dostatečně na jemno. Výsledkem tak u světle pražených káv může být spíše kyselé a chuťově ploché espresso. A to bychom neradi, aby si s naší kávou kdokoliv spojoval. Proto jsme vymysleli Start, do kterého vybíráme odrůdy, které jsou skvělé i při tmavším pražení, díky kterému ze zrn dostanou super kávu i méně výkonné stroje,” vysvětluje Jaroslav Tuček, zakladatel doubleshotu.

Start však oceníte, i pokud žádný pressovač nemáte, protože se hodí i do moka konviček nebo do french pressu.

Kávy z edice Start budou zaručeně chutnat tradičnějším kávomilcům, tedy těm, kteří ovocnějším tónům kávy ještě nepřišli tak úplně na chuť. Start má stejně jako všechny výběrové kávy etický i ekologický rozměr, zároveň však chutná po čokoládě, karamelu, případně pražených oříšcích, tedy tak, jak si chuť kávy vybaví pořád ještě většina lidí.

Složení espresso směsi Start obměňuje doubleshot 2x ročně, aktuálně si můžete vyzkoušet doma směs káv z Guatemaly (Hunapu) a Brazílie (Bobolink).

Základní informace

Výrobce/distributorDoubleshot s.r.o.
Značka
WWWhttp://www.doubleshot.cz
Gramáž / objem spotřebitelského balení350 g
Datum uvedení na český trh11/2020
Doporučená maloobchodní cena290 Kč

Citronový čaj s medem Bella Limone

Teekanne, s.r.o. K Hájům 1233/2 155 00 Praha 5

Sonnentor Latte

Sonnentor s.r.o. Příhon 943 696 15 Čejkovice

Zelený čaj s granátovým jablkem od TEEKANNE

Teekanne, s.r.o. K Hájům 1233/2 155 00 Praha 5