Biopekárna Zemanka a mamacoffee – společné kávové sušenky

Kategorie: KOLONIÁL, Sušenky, oplatky, perníky

Biopekárna Zemanka oznamuje další cirkulární spolupráci, tentokrát s mamacoffee. Nové společné kávové sušenky najdou zákazníci už od března v Kauflandu, od poloviny dubna jsou dostupné také v nově otevřené prodejně Zemanky v centru Prahy. Nová spolupráce s mamacoffee navazuje na úspěšné spojení Zemanky a UGO. Z toho vznikly cirkulární sušenky a krekry, které lze nyní zakoupit v Albertu, Globusu a dm drogerii.

 Sušenky z kávové sedliny jsou evropským unikátem, a nápad na ně ocenili také na nizozemské výstavě FreeFrom. Partnerská spolupráce v duchu cirkulární ekonomiky byla na tomto veletrhu přijata jako úplná novinka. V Česku přitom Zemanka vede už několik projektů, kdy zbytkovou surovinu z výroby partnerské firmy vnímá jako vstupní surovinu pro pečení vlastních sušenek a krekrů.

„Našim posláním je vyrábět potraviny, které jsou zdravé pro přírodu a chutné pro lidi. Proto od našeho založení pečeme z certifikovaných bio surovin a v posledních dvou letech rozšiřujeme naše portfolio také o cirkulární produkty. Díky tomu už jsme dokázali našim partnerům zpracovat více než tunu kvalitní a chutné druhotné suroviny,” komentuje spolupráci Jan Zeman, zakladatel a majitel Biopekárny Zemanka.

Aktuální spoluprací mamacofee a Biopekárny Zemanka je každý měsíc zpracováno až několik desítek kilogramů kávové sedliny. Do sušenek se spolu s dalšími ingrediencemi v bio kvalitě přidá také strouhaný kokos pro jemnější chuť.

„Denně spotřebujeme v našich kavárnách velké množství výběrové fair trade kávy a trápilo nás, že sedlinu dál zcela nevyužijeme. Jsme proto nadšeni z toho, že takto kvalitní surovina si našla své další uplatnění a vzniknou z ní skvělé sušenky,” vyjadřuje se ke spolupráci Lukáš Čašek z mamacoffee.

Pro rodinnou biopekárnu z Oříkova na Sedlčansku jde už o čtvrtou takzvanou cirkulární spolupráci, kde pomáhají partnerům zpracovávat zbytkové suroviny z výroby. První cirkulární projekt si Zemanka vyzkoušela s Plzeňským Prazdrojem v roce 2020, v minulém roce navázala spolupráci s UGO ze skupiny Kofola a s IKEA. Právě s IKEA si v Zemance poprvé zkusili péct sušenky z kávové sedliny, kterou dodává IKEA přímo ze svých restaurací.

Základní informace

Výrobce/distributorBiopekárna Zemanka s.r.o.
Značka
WWWhttp://www.biopekarnazemanka.cz
Gramáž / objem spotřebitelského balení100 g
Datum uvedení na český trh4/2022

Nové XXL lízátko Chupa Chups se žvýkačkou

Perfetti Van Melle Czech Republic, s.r.o.

Mini müsli tyčinky

Semix Pluso, spol. s r.o. Rybníčky 338 747 81 Otice

Bezlepkové suchary s hmyzím proteinem a kurkumou

Yoggies s.r.o. Třinecká 674 273 43 Buštěhrad, Praha západ